PRCzA závazek

Předmětem činnosti občanského sdružení PRCzA je organizování a provozování westernového jezdeckého sportu ve všech disciplínách zahrnujících westernové ježdění, a to na profesionální i amatérské úrovni, a příprava mladých začínajících jezdců, realizace volno časových aktivit proděti a mládež, chov a výcvik koní a veškeré činnosti s tím spojené. Předmětem činnosti je také koordinace, prosazování a hájení zájmů jednotlivých členů a členských subjektů. PRCzA věnuje stejnou pozornost i hájení práv zvířat při veřejném vystoupení.

Asociace PRCzA si klade za cíl vzdělávat jak odbornou část účastníků ProRodea, tak i laickou širokou veřejnost ve věcech práva ochrany zvířat. Nejen pořádáním odborných seminářů za účasti renomovaných veterinářů se zasazuje o to, aby byl mýtus o týrání zvířat při ProRodeo soutěžích zcela vyvrácen. Chce ukázat svým profesionálním přístupem k otázce humánního přístupu ke zvířatům, že se nebojí otevřít toto velice ožehavé téma a otevřeně o něm diskutovat. Tím, že jako první v České republice, dokázala spolu s Ústřední komisí pro ochranu zvířat přesně definovat a tedy správně posuzovat jednotlivé disciplíny ProRodea, otevřela cestu stále většímu počtu zájemců o tento druh ježdění, cestu ke zcela novému a ojedinělému sportu. V tomto trendu osvěty hrají veliký podíl i veterináři, kteří svojí odbornou znalostí pomáhají změnit myšlení jednotlivců a zlepšit celkový přístup k tématu Animal Welfare.

Dezinformace a špatné názory obklopující ProRodeo a jeho zacházení se zvířaty tvoří zmatek a zlou vůli směrem k tomuto sportu, jezdcům a fanouškům. Dovolte nám vyjasnit skutečnost, očistit ji od lživých fikcí založených na neznalosti.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení