Pro Rodeo Tour


Seriál ProRodeo Tour je ucelený soubor rodeí za kalendářní rok. Počet kol je daný vývojem rodeového ježdění v České republice. Seriál v podobě, které známe dnes, se jezdí přibližně od roku 2008. Od roku 2008 do roku 2010 nesl název Ranch Rodeo. Soutěží se ve více jak deseti disciplínách. Sedm z nich je vypsaných do finálového závodu a pořádatel může jednotlivé kolo doplnit o zbývající doplňkové disciplíny.Soutěží se v kategoriích Open a Junior.
Jezdci sbírají v seriálu důležité body pro kvalifikaci na National Finals ProRodeo, které se koná o odjetí všech kavlifikačních kol seriálu ProRodeo Tour. Management PRCzA stále zdokonaluje systém rodeí, aby byla dána šance i novým začínajícím jezdcům.

Seriál ProRodeo Tour  ....seznam závodů

Proto se celý seriál rozprostřel po celém území České republiky, aby byl dostupnější pro větší počet a rozsah soutěžících. Od roku 2013 je postupně zaváděn systém startů kategorie Rookie. Mladí a začínající jezdci potřebují mít možnost soutěžit bez našich špičkových závodníků a ProRodeo Tour série by jim toto měla umožnit. Po odjetí seriálu Prorodeo Tour je znám Nejproduktivnější jezdec a jezdkyně v dobytkářských a lasařských disciplínách u mužů i žen. V každé vyhlášené finálové disciplíně je dále znám jezdec s titulem Hight Point Champion, jezdec s největším dosaženým počtem bodů. Z celého ročníku Prorodeo Tour je kvalifikováno Top Ten z každé disciplíny, kteří startují následně na National Finals Prorodeo a získávají titul ProRodeo Champion. Na organizaci série ProRodeo Tour se podílí občanské sdružení PRCzA spolu s jednotlivými majiteli rančů, na kterých Tour pořádá. Dalším počinem PRCzA a ProRodeo Tour jsou peněžní výhry, které by měli jednotlivé závody zatraktivnit. Díky partnerským programům schání PRCzA finance na vypsání peněžních dotací na vybraná kola série ProRodeo Tour. Série Prorodeo Tour se zúčasňuje každoročně přes 500kusů mladého skotu. Během uplynulých let vytvořila PRCzA komplexní soubor norem tak, aby v nejvyšší možné míře zajišťoval ochranu jak jezdcům, tak právě i zvířatům. PRCzA nastavila standard Welfare v ProRodeu, který řádně a pravidelně kontrolují příslušné orgány místní veterinární správy.