Miláček davů - Babyflo

Flo´s Heiress

Jedním z určitě nejznámějších a nejvíce medializovaných koních je bezpochyby Flo’s Heiress. Že Vám tohle jméno nic neříká? Pravděpodobně proto, že je známá především jako Babyflo – teď už jistě víte. Majitelkou a jezdkyní této klisničky a jejích rodičů a sourozenců je Fallon Taylor, světová šampionka v disciplíně Barrel Race.

Otcem této rezavé kobylky není nikdo jiný než Dr Nick Bar, plemenný quarter horse hřebec, na kterém Fallon závodila již v devíti letech a který je otcem mnoha barelových šampionů. Matkou Babyflo je Flowers and Money zvaná Flo-Jo, quarter horse klisna, držitelka nespočet rekordů, vítězka více než 100 oficiálních Prorodeo závodů a čtyřnásobná účastnice NFR.

Babyflo se narodila v roce 2006 v Texasu. Je jedním z prvních koní, které si Fallon, která na několik let opustila koňský „průmysl“, sama připravila, a stejně jako my všichni udělala mnoho chyb – například zpočátku jezdila Babyflo bezudidlově, protože tak jezdila i její matku, které to vyhovovalo a neuvědomovala si tak docela, že už má vlastně úplně jiného koně. Jakmile to šlo, vzala kobylku na barelový pattern, kde trénovaly celé hodiny. Přitom přeskočila mnoho důležitých „kapitol“, především v klidné a pomalé práci a myslela si, že to Babyflo nemůže v budoucnu nijak ovlivnit. Kdo ale sledoval videa z NFR 2013, mohl vidět určité mezery v jejich tréninku. Když ve třech po sobě jdoucích kolech Babyflo shodila třetí barel, vyměnila ji na páté kolo za její starší přímou sestru Neffy (Nicks Nefertiti). Poté se ale na Babyflo vrátila a používala blindery (klapky na oči jaké se u nás používají u dostihových koní), které na jedno kolo zafungovaly. V osmém kole však Babyflo lehce uklouzla před prvním barelem a druhý shodila. Ani v dalších kolech už se jim pak příliš nedařilo. Tento neúspěch byl o to větším zklamáním, že pro Fallon Taylor to bylo první NFR po 15 letech. Jedinou útěchou tohoto roku pro Fallon bylo, že Babyflo se stala barelovým koněm roku organizací AQHA a WPRA.

Neúspěch z NFR je ale obě spíše nakopl, a další rok zcela změnily koncepci tréninku, postupně odstraňovaly jednu chybu za druhou a byly rozhodnuté vrátit se lepší než kdy předtím. To vše se vyplatilo, protože o rok později spolu zvítězily a staly se tak světovými šampionkami.

Od té doby si spolu připsaly další významné úspěchy, sklidily slávu na dalších velkých závodech a z Babyflo i její majitelky se staly opravdu hvězdy. Babyflo má jako jeden z mála rodeových koní i svoji figurku od firmy Breyer Horses, je biologickou matkou několik úspěšných hříbat z náhradních matek a tisíce barelových jezdkyň po celém světě doufají, že i ony jednou narazí na svoji Babyflo. V letošním roce jsme ji mohli vidět například na Rodeo Houston 2018 a věříme, že o ní i v budoucnu ještě hodně uslyšíme!

Archiv starších zpráv