Seznam barelových jezdkyň startujících na NFR

Přináším Vám seznam TOP 15 barelových jezdkyň, které budou již za pár dní součástí Wrangler National Finals Rodea! 

Hailey Kinsel: Její druhá kvalifikace na NFR. Pojede na sedmileté klisně DM Sissy Hayday akak Sister, která se stala koněm roku AQHA. Společně pokořily již několik rekordů, z nichž nejvýznamnější je určitě světový rekord 13,11 sec na aréně NFR! V letošním roce se také stala šampionem na Calgary stampede.

 


Nellie Miller: World champion 2017, má na kontě již tři NFR kvalifikace (2010,2017,2018). Svou první kvalifikaci vybojovala na blue roan valachovi jménem Blue Duck, kterého připravoval její otec. Blue Duckova poloviční sestra Rafter W Minnie Reba akka Sister, desetiletá blue roan klisna, dovedla Nellie k ostatním titulům stejně tak jako k letošní kvalifiakci. Sister se stala AQHA koněm roku 2017.

 

 

Brittany Pozzi Tonozzi: Dvě NFR výhry, dvanáct kvalifikací a přes 2 miliony vyhraných dolarů, to je Brittany Pozzi Tonozzi. Jezdí vícero koní, ale fanoušci si jistě nejvíce pamatují palomina Yeah He´s Firen akka Duke, který sice musel kvůli zranění pár sezon vypustit, ale nyní je opět v kondici a připravený vzít arénu T&M útokem.
 

 

 

Lisa Lockhard: Lisa rozhodně není začátečník - s letošní kvalifikací má na kontě celkem dvanáct kvalifikací na světové finále, dva tituly Reserve Champion, dva tituly NFR Average Champion, ERA champion a čtyři tituly kanadského šampiona. Kromě toho také vyhrála nejbohatší jednodenní rodeo The American, dvakrát! Ze "záložního" koně se již před časem stal patnáctiletý An Okie With Cash akka Louie jejím hlavním koněm a společně jsou připraveni i na letošní NFR. 

 


Stevi Hillman: Tento rok již potřetí kvalifikovaná na NFR. Jde o jezdkyni s opravdu velkým arsenálem dobrých koní - mezi ty přední patří například Truck, potomek světoznámého Dash Ta Fame a v letošním roce pojede také velmi známého černého hřebce Slick By Design, který se na NFR objevil již dříve s jezdkyní Michelle McLeod.

 

 


Taci Bettis: Dvakrát vyhrála AQHA World Amateur Barrel Racing Champion a tento rok se kvalifikovala na NFR již po druhé. Bere si s sebou svého desetiletého parťáka Smashe.

 

 

 


Kylie Weast: Jde o její první kvalifikaci na NFR a zúčastní se jí v sedle šestileté ryzky Hell On The Road akka Reddy, futurity koněm.

 

 

 

 

Jessica Routier: Taktéž první kvalifikace na NFR. Matka pěti dětí z Jižní Dakoty, pojede sedmiletou klisnu Fiery Miss West akka Missy, která v roce 2017 vyhrála barelového koně roku v Badlands Circuit. Původně byla využívána k práci na ranči, a nedělá jí problém téměř žádný povrch. Její maminka Shelly Mueller jí trénovala koně již v době, kdy Jessica chodila na střední školu a na univerzitu, a Jessice se díky tomu podařilo vyhrát National Intercollegiate Rodeo Association barrel racing championship in 2003.


Ivy Conrado: Jedná se o její třetí kvalifikaci na NFR. Nejzásadnější člověk v barrel racingu je pro ní její otec, který ji trénuje. Pojede celkem tři koně, z nichž nejdůležitější jsou palomino J Lo a ryzák CFour Tibbie Stinson akka Tibbie. Třetí a nejmladší kůň je Farney.

 

 

 

Tammy Fischer: Již šest krát se jí podařilo kvalifikovat na NFR. Pochází z velice talentované rodiny - i její sestra se na NFR už dvakrát kvalifikovala. Má s sebou dva mladé koně po PC Frenchmans Hayday. MP Quick Money je posledním koněm, kterého připravil její otec.

 


Kelly Bruner: Jedná se o držitelku zlaté karty a barrelovou jezdkyní, která se poprvé kvalifikovala na NFR. Jejím hlavním koněm je Suzy. V letošním roce závodila poprvé také na Calgary Stempede, kde se jí povedlo ve třech po sobě jdoucích dnech vyhrát peněžní výhru.

 


Tracy Nowlin: Na NFR se sice kvalifikovala poprvé, ale jako dítě doslova urvala 14 kvalifikací na IFR! Jejím hlavním koněm je DJG Madison akka Dolly Jo, kterou původně koupila na Facebooku jako calfového koně pro svého syna.

 

 


Amberleigh Moore: Už třikrát se kvalifikovala na NFR. Minulý rok vyhrála na NFR okolo 120 00 dolarů. Svou klisnu Paige koupila jako tříletou a v letošním roce společně zvítězily jak ve Forth Worth tak na Stock Show v San Angelu.

 

 


Jessie Telford: Je to její první kvalifikace. Pochází z rodeové rodiny a za manžela si vzala profesionálního jezdce ropingu a working cow horse a společně mají dvě dcery, které se taktéž účastní rodeí. Pojede na koni ze svého chovu, Famous Cool Whip.

 

 

Carman Pozzobon: I pro Carman bude letošní NFR jejím prvním. Jejím snem bylo startovat na NFR s koněm, které si sama natrénuje. A to se jí letos splní - pojede v sedle svého Ripin Lady aka Rip. Jedná se o dceru Frenchs Hula Guy a stala se šampionem kanadského rodea v roce 2017. 

Archiv blogu