Nejoblíbenější chute všech dob slaví 20 let

Zakladatel společnosti, Martin Priefert, vyrobil v roce 1964 první plně otvíratelnou branku pro hlavy krav, jakéhosi předchůdce moderních chutů. Svůj vynález si nechal o pár let později patentovat a začal naplno s jeho výrobou a prodejem. Prvním důležitým milníkem v historii společnosti byl rok 1967, kdy bylo nutné pro vzrůstající zájem ze strany chovatelů najmout první zaměstnance a zvětšit výrobu natolik, aby vystačila celému trhu. V roce 1988 pak společnost přišla o svého původního vlastníka a zakladatele, v jeho odkazu však pokračuje zbytek jeho rodiny do dnes. A nakonec, o deset let později, čekal celou rodinu, společnost i rodeový svět zázrak – Priefert Chute RC98, dodnes nejoblíbenější, nejpoužívanější a nejprodávanější chute, který kdy vznikl.

Uběhlo již 20 let od jeho zrození, a přesto je stále tím nej v mnoha ohledech. Uplynulé roky také prokázaly mnohé skutečnosti – RC98 je spolehlivý, odolný a ojedinělý natolik, že je dodnes k vidění na nespočtu rančích nejen v Americe, ale i ve světě, avšak především, je oficiálním chutem mnoha amatérských a hlavně profesionálních asociací – mezi ty nejvýraznější patří určitě Professional Rodeo Cowboys Association (PRCA), United Team Roping Championship (UTRC), World Series of Team Roping (WSTR), Women´s Professional Rodeo Association (WPRA), National Team Roping Leauge (NTRL) a i naše PRCzA se může pyšnit jeho užíváním na svých závodech.

 

Společnost Priefert pro letošní rok připravila nejen mnoho zajímavostí a celý seriál videí o historii a vzniku tohoto chutu, ale také nespočet soutěží a „give-aways“.

Zakladatel společnosti, Martin Priefert, vyrobil v roce 1964 první plně otvíratelnou branku pro hlavy krav, jakéhosi předchůdce moderních chutů. Svůj vynález si nechal patentovat a začal s jeho výrobou a prodejem. Dalším velkým milníkem v historii společnosti byl rok 1967, kdy bylo nutné najmout první zaměstnance a zvětšit výrobu. V roce 1988 pak společnost přišla o vlastníka a zakladatele, v jeho odkazu však pokračoval zbytek rodiny. O deset let později však čekal celou rodinu, společnost i rodeový svět zázrak – Priefert Chute RC98, dodnes nejoblíbenější, nejpoužívanější a nejprodávanější chute, který kdy vznikl.

Uplynulo již 20 let od jeho zrození, a přesto je stále tím nej v mnoha ohledech. Uplynulé roky také prokázali na mnohé skutečnosti – RC98 je spolehlivý, odolný a ojedinělý natolik, že je dodnes k vidění nejen na nespočtu rančích nejen v Americe, ale i ve světe, avšak především, je oficiálním chutem mnoha amatérských ale i profesionálních asociací – Professional Rodeo Cowboys Association (PRCA), United Team Roping Championship (UTRC), World Series of Team Roping (WSTR), Women´s Professional Rodeo Association (WPRA) nebo například National Team Roping Leauge (NTRL).

Společnost proto pro letošní rok připravila nejen mnoho zajímavostí a celý seriál o historii tohoto chutu, ale také nespočet soutěží a „give-aways“.

Archiv blogu