Fort Worth Stock Show and Rodeo

Fort Worth Stock Show & Rodeo 

Ve dnech 12. ledna až 3. února probíhala v Americe jedna z velkých událostí westernového světa, Fort Worth Stock Show & Rodeo, což je jedna z největších výstav a aukcí hospodářských zvířat s mnohaletou tradicí, jejíž součástí je kromě Xtreme Bulls závodů také jedno z kvalifikačních kol Professional Rodeo Cowboys Association (PRCA) circuit, což je seriál závodů, na jehož konci čeká na TOP 15 nádherné a velkolepé NFR. 

 

Kousek historie 

První market se konal v roce 1896, zatím ještě bez přítomnosti rodea. První koňská show se k aukci skotu přidala až v roce 1907, o rok později bylo vybudované „The Northside Coliseum“ (v následujících letech několikrát změnilo svůj název a podobu, nyní jde o celý campus Will Rogers Memorial Center), první a od té doby až do dnes nejpopulárnější pavilon pro výstavy, aukce a další exhibice s hospodářskými zvířaty – kromě toho se zde samozřejmě konají i další kulturní akce, například koncert Elvise Presleyho v roce 1956. V průběhu let se ke každoročnímu marketu skotu přidaly i nejrůznější koňské show a exhibiční závody. V roce 1918 šlo o první koňské závody odjeté ve vnitřní aréně, v roce 1932 se odtud uskutečnil první přímý rádiový přenos a v roce 1958 první živý televizní přenos. V průběhu let se z pouhé exhibice stalo jedno z oficiálních kvalifikačních kol PRCA circuit.  V roce 2008 pak bylo rodeo ve Fort Worth uvedeno do Prorodeové síně slávy a od té doby se může chlubit nálepkou jednoho z nejnavštěvovanějších marketů hospodářských zvířat, a především, jedním z nejoblíbenějších kvalifikačních kol PRCA circuit. V roce 2013 navíc pořadatelé vytvořili aplikaci „SCORE IT!“ pro chytré telefony, ve které mohou návštěvníci online tipovat skóre a časy jednotlivých závodníků.

 

A co letošní ročník? 

Pořadatelé letos vyplatili necelých $650,000 mezi sedm rodeových disciplín – Steer Wrestling, Team Roping, Tie-Down Roping, Barrel race, Bareback Riding, Saddle Bronc a Bull Riding. Tie-Down Roping již podruhé na této aréně ovládl Shane Hanchey který si domů se svým koněm Bam Bamem odvezl $18,668. V Team Ropingu s časem 15,5 sec na třech hlavách zvítězili Matt Sherwood s „veteránem“ Waltem Woodardem, a každý si nakonec došel pro svých $13,016. A oblíbenou dámskou rychlostní disciplínu Barrel Race vyhrála Amberleigh Moore se svou klisnou Paige (registrovaná jako CP Dark Moon). Součet tří kol činil 49.32 sec a tím si zasloužily šek na $15,100.

V plném proudu jsou již samozřejmě přípravy na další ročník, který bude zřejmě posledním v historickém Coliseum, pak se tato legendární soutěž přesune do nové Dickies Arény – která je nejnovější součástí celého Will Rogers Memorial Center. 

Archiv blogu