Americká zima 2018

The CINCH Timed Event Championship

Již od roku 1985 se v Oklahomě každoročně v březnu pořádá závod, jež původně nesl název "Ironam of Prorodeo". Název byl opravdu trefný, jelikož jde o jediný závod, který prověří jakousi všestrannost a odolnost všech zúčastněných. Během tří dnů se totiž 20 nejlepších jezdců (kteří jsou v té době vedoucími tabulek) utká v pěti kolech, a to v Tie-down Ropingu, Steer Wrestlingu, Steer Ropingu a v Team Ropingu, kde se musí předvést jako hlavaři i nohaři. Závod se nekoná nikde jinde než v prostorech jednoho z nejkrásnějších rodeových areálů - Lazy E Arena.

Letošního ročníku se zúčastnily takové hvězdy jako jsou Trevor Brazile, Jojo Lemond, Erich Rogers a mnoho mnoho dalších. Šampionem se nakonec stal a šek na $100 000 dolarů si odvezl JordanKetscher a stal se tak teprve 14. mužem, který se může pyšnit tímto titulem.

Rodeo Houston

Od 27. února do 18. března probíhala další obří akce na území státu Texas, konkrétně The Houston Livestock Show and Rodeo. Oficiální misí této akce je: podporovat zemědělství pořádáním každoročního family - friendly zážitku, který vzdělává a baví veřejnost, podporuje texaskou mládež, představuje západní dědictví a poskytuje celoroční vzdělávací podporu v rámci komunity.

Co však více než výstavy hospodářských zvířat a ostatní program zajímá nás, je samozřejmě RODEOHOUSTON®, které zahrnuje dvě rozdílné soutěže: the Super Seried a the Super Shootout. V obou soutěžích se ve výhrách vyplatí celkem $2.17 milionu dolarů. Soutěže se účastní kolem 325 soutěžících, kterým současně fandí okolo 1.37 milionu fanoušků.
The Super Series je 19 denní závod, ve kterém se soutěží v disciplínách Bareback Riding, Bull Riding,Saddle Bronc, Steer Wrestling, Tie-Down Roping, Team Roping a Barrel Race. Šampioni si můžou odvést $50.000, výhry z jednotlivých kol, trofejní sedla a přezky a možnost zúčastnit se tohoto skvělého závodu i v dalším roce. V disciplíně Barrel Race letos zazářila Nellie Miller, v disciplíně Tie-down Roping Tyler Milligan a v disciplíně Team Roping tým ve složení Matt Sherwood a Walt Woodard.

Druhým závodem je Super Shootout, a jde o jeden z nejbohatších jednodenních závodů v tomto státě. V celkem pěti disciplínách zde soutěží "vládnoucí" šampioni a dostat se do tohoto závodu můžete pouze na pozvání. Ve výhrách je vyplaceno $250.000 dolarů. Jezdci soutěží sami za sebe i za svůj tým. Rodeo se konalo 18. března a atleti soutěžili v disciplínách Bareback Riding, Barrel Racing, Bull Riding, Saddle Brong a Steer Wrestling. V disciplíně Barrel Race vyhrála stejně jako v Super Series Nellie Miller za tým Reno Rodeo. Skvělý výkon na těchto závodech předvedl Sage Kimzey za tým Calgary Stampede v disciplíně Bull Riding.

San Antonio Rodeo

Od 8. do 25. února se konala další velká akce nazvaná San Antonio Stock Show & Rodeo. Jde o největší a nejprestižnější výstavu hospodářských zvířat v San Antoniu s diváckou účastí čítající přes dva miliony návštěvníků každý rok. Akci připravuje zhruba 6 000 dobrovolníků a tato organizace již darovala přes $186 milionu dolarů texaské mládeži prostřednictvím stipendií, grantů a dotací. Součástí této velkolepé akce jsou také velké a prestižní závody, které zahrnují Team Roping, Barrel Race, Ranch Sorting, NCHA Cutting, Paint a Quarter show, disciplíny pro mládež a další show disciplíny.
Disciplínu Cutting bylo možno vidět od 8. do 10. února v mnoha kategoriích - od začátečnických až po tu nejvyšší úroveň. Ranch Sorting pak bylo možno sledovat 14. a 15. února. Disicplína Team Roping byla pro členy USTRC a WSTR. Šlo o #11 s #10 Incentive, nejvyšší možný handicap pro přihlášení byl #6E a soutěžilo se systémem Pick 1 Draw 1, ropeři mohli do soutěže vstoupit celkem dvakrát, šlo tedy stejný systém, jaký je použitý i na soutěžích PRCzA. Šlo o čtyři kola před Short Go, od třetího kola se pak jel Progressive. Jezdci byli podobně jako na finále WSTR rozděleni do rotací. V #11 se na prvním místě umístili Chance Ray a JD Ramirez, na druhém místě a zároveň na prvním místě v #10 pak Juan Gerardo Martinez a Richard Puzzi. V disciplíně Barrel Race se soutěžilo celkemv pěti divizích v kategoricích OPEN a YOUTH.

 

Archiv blogu